Évközi 13. vasárnap
- Bíboros úr döntése értelmében augusztus 1-étől Rónaszéki János atya a szomszédos Szent Teréz Plébánián folytatja papi szolgálatát, hozzánk pedig Alpek Gergely atya érkezik. Köszönjük Janó atya margitos szolgálatát és szeretettel várjuk Gergely atyát. Imádkozzunk értük szeretettel!
- A héten elsőcsütörtök, a 18.00 órai misében papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
- Elsőpénteken meglátogatjuk betegeinket. Kérjük, aki tud olyan Testvérről, aki nem tud eljönni a templomba, de örülne lelkipásztori látogatásnak, jelezze a plébániai irodán.
- Közös rózsafüzérimát mondunk a magyar családokért és ifjúságért most következő szombaton 17.15 órakor.
- Előre hirdetjük, hogy július 18-án, szombaton, egész napos szentségimádás lesz templomunkban.
- Még lehet jelentkezni az idei családos táborba, ahová minden korosztályt szeretettel várunk. A tábor Pannonhalmán lesz augusztus 3-7. között. Szeretettel várjuk a családokat; részletek és jelentkezés honlapunkon.
- Fábry Kornél atya közös imádságra hív bennünket Magyarországért és a világon élő minden magyarért. Június 1. és december 31. között célunk, hogy közösen 15 millió Üdvözlégy Máriát ajánljunk fel nemzetünkért. Az elmondott imákat a Zarándok.ma ima applikációban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló is követhető. Az applikáció letölthető a Google Play-ből és az App Store-ból. Kapcsolódjunk be minél többen ebbe az imahálózatba, és imádkozzunk együtt Magyarországért!
- Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepéhez kapcsolódva ma világszerte a katolikus templomokban Péter-filléreket gyűjtünk. Az adományokkal a Szentatyát támogatjuk egyetemes egyházi és karitatív szolgálatában, különösen a rászorulók, a háborúk és természeti katasztrófák áldozatai, valamint más bajbajutott emberek megsegítésében. Felajánlásaikat a kijáratnál ministránsaink és önkénteseink kosaraiban helyezhetik el. Nagylelkűségüket Isten fizesse meg!